Vybrali jsme pro Vás zajímavá místa, která můžete v okolí našeho penzionu navštívit. Kompletní přehled turistických zajímavostí naleznete na adrese https://www.karlovyvary.cz/cs/zajimava-mista-ve-varech-okoli.

Hotel Thermal

Moderní hotelový komplex a lázeňské sanatorium Thermal ve funkcionalistickém slohu byl vystavěn v letech 1967 – 1976 podle projektu českých architektů manželů Věry a Vladimíra Machoninových.
 

vylety

Další informace zde.

Pomník Ludwiga van Beethovena

Monumentální pomník německého hudebního skladatele Ludwiga van Beethovena byl postaven v roce 1929 na místě pomníku císaře Františka Josefa I. v parku před Parkhotelem Richmond v jižní části města.

vylety

Další informace zde.

Rozhledna Diana

Mohutná cihlová rozhledna doplněná krytým dřevěným ochozem na Výšině přátelství přímo nad centrem Karlových Varů přístupná pěšky nebo lanovou dráhou od grandhotelu Pupp.

vylety

Další informace zde.

Vyhlídka jelení skok

Dřevěný vyhlídkový altán na skalním suku u Jeleního skoku západně nad centrem Karlových Varů přístupná pěšky nebo lanovou dráhou Diana od GH Pupp do mezistanice Jelení skok.

vylety

Další informace zde.

Podzemí Vřídelní kolonády

V podzemí Vřídelní kolonády můžete vidět: Proces pokameňování suvenýrů vřídelní vodou, divoké vývěry termominerální vody a další. Návštěvnicky atraktivní je pochozí lávka v řečišti Teplé a ještě lepší přiblížení procesu pokameňování v dvou nově vzniklých „pokameňovacích komorách“.

vylety

Další informace zde.

Muzeum Jan Becher

Nachází se v historické budově provoněné oním jedinečným likérem. Během prohlídky se dozvíte něco o její historii, výrobě či skladování. Uvidíte historické předměty a krátký film. Becherovku je možné ve zdejší prodejně zakoupit a v baru ochutnat. Muzeum umožňuje prohlídky i jednotlivcům.

vylety

Další informace zde.

Svatošské skály

Žulové skalní město bylo vytvořeno řekou Ohří, která v oblasti mezi Loktem a Doubím prorvala karlovarský žulový masív hlubokým kaňonem.

vylety

Další informace zde.

Andělská Hora

Historické městečko Andělská Hora bylo založeno ve druhé polovině 15. století pány z Plavna pod stejnojmenným gotickým hradem ze 14. století

vylety

Další informace zde.